KAMAZ Days 2018
29.5. 2018 | KAMAZ

Už čtvrtým rokem se v České republice oficiálně prodávají nákladní automobily značky KAMAZ. Zejména z tohoto důvodu se dne 24.5.2018 konala akce s názvem „KAMAZ DAYS 2018“. Po dobu prezentace probíhaly statické a dynamické ukázky těchto vozidel v Hradci Králové, v areálu polygonu s-drive.

Novináři a zájemci se podrobně seznámili s dvounápravovými a třínápravovými automobily. Některé vozy byly představeny nejen v silničním provedení, ale také v provedení do těžkého terénu. Mnohé zájemce zaujal pohodlný interiér, výkonný motor či jízdní vlastnosti vozidel. Montáž vozidel KAMAZ určených pro náročné evropské trhy probíhá přímo na území Evropské unie v litevském montážním závodu.

Při montáži vozidel určených pro trhy EU jsou použity americké motory CUMMINS v kombinaci s německými převodovkami ZF. Tím je zajištěno nejen plnění přísnějších emisních limitů platných na území Evropské unie, ale zároveň i zvýšení životnosti, lepší servisovatelnosti a kvality dodávaných vozidel. Vozy určené pro EU dostávají modernizované kabiny KAMAZ se zlepšenou ergonomií interiéru a konkurenceschopným designem exteriéru.

Skupina KAMAZ je největší automobilovou korporací Ruské federace. OAO KAMAZ je v desítce největších světových výrobců těžkých nákladních automobilů. V posledních letech produkuje KAMAZ ročně více než 80 000 nákladních automobilů, 60 000 motorů a 1 500 autobusů.

V současnosti je součástí skupiny KAMAZ více než 150 organizací umístěných v Rusku, SNS, ale i ve vzdálenějších zemích. Jediný výrobní areál zabezpečuje veškeré technologické procesy ve všech etapách výroby nákladního automobilu. Od vývoje, výroby, montáže vozidel a komponentů, až po uvedení výrobků na trh a servisního zabezpečení. V jednotlivých celcích a dceřiných společnostech skupiny KAMAZ pracuje více než 45 tisíc lidí.

KAMAZ vyrábí širokou škálu nákladní techniky: nákladní automobily, vozy s volantem vpravo, přívěsy, návěsy, autobusy, traktory a motory.

KAMAZ tradičně nabízí automobily o celkové hmotnosti od 12 do 41 tun. V posledních letech se nabídka rozšířila o nové modely a série automobilů – od městských dodávkových automobilů po vozy s vysokou nosností pro provoz v soupravě o hmotnosti do 120 tun.

KAMAZ je dodavatel technologií vítězů – což potvrzuje každoročně při nejnáročnějších soutěžích jako jsou rallye DAKAR nebo SILK WAY.

STRATEGIE A CÍLE SKUPINY KAMAZ:

• předvídá potřeby zákazníků, rychlou dodávkou automobilů na míru a značkovým servisem pomáhá zákazníkům dosáhnout inspirativních cílů

• hlavní světový hráč ve spolupráci s německým koncernem Daimler

• klíčové trhy: Rusko, země SNS, atraktivní trhy Evropy, Asie, Afriky a Jižní Ameriky

HLAVNÍ VÝHODY VOZŮ KAMAZ V KOSTCE:

• jednoduché v údržbě, spolehlivé, kvalitní nákladní automobily s nízkými provozními náklady za velmi zajímavé pořizovací ceny

• využívají nejlepších technologií, plní veškerá přání zákazníků

• široké geografické využití vozů KAMAZ: polární oblasti, tropické a subtropické prostředí, pouště, horské oblasti

• rozsáhlá servisní síť v Rusku, ve státech SNS a dalších zemích, která bude v dalších letech rozšiřována i na území Evropské unie

• velké množství vyráběných vozidel umožňuje automobily značky KAMAZ nabízet v optimálním poměru kvalita–cena

Ceny vozidel KAMAZ na českém trhu začínají už od 1.300.000,- Kč bez DPH. Velkou výhodou jsou krátké dodací lhůty vozidel z evropského montážního závodu v Litvě a náhradních dílů z polského centrálního skladu.

 Videa