KAMAZy 43118 6x6 mají svého nového majitele
1.4. 2016 | KAMAZ

Potenciál terénních automobilů KAMAZ 43118 s pohonem všech šesti kol bude společnost využívat především pro práci v uhelných dolech. Dva z těchto vozů disponují ocelovým valníkem, zatímco zbylé dva stroje jsou opatřeny sklápěcí nástavbou. Pohonnými jednotkami těchto automobilů jsou vznětové šestiválcové motory Cummins 6.7 litru s výkonem 215 kW a točivým momentem 1100 Nm.

O řazení se tu stará 9-ti stupňová manuální převodka ZF, jež kooperuje se spojkou od společnosti SACHS. Pro práci v náročném prostředí uhelných dolů je automobil vybaven přídavnou dvoustupňovou redukční převodovkou KAMAZ 65111. Každý ze tří diferenciálů je uzamykatelný, mezi nápravami najdete mezinápravové uzávěrky a z místa řidiče je možné regulovat tlak vzduchu v pneumatikách. Objem palivových nádrží činí 420 litrů, přičemž jejich víčka jsou zcela uzamykatelná.

V kabině každého vozu se nachází pneumaticky odpružené sedadlo řidiče a prostor pro přespání. Pro pohodlnou regulaci teploty za každých podmínek mají KAMAZy zabudovaný nezávislý předehřev motoru Webasto, nezávislé horkovzdušné topení a klimatizaci. Součástí je i přáskový hasící přístroj a autorádio. Nákladní automobily KAMAZ disponují širokou škálou nástaveb, včetně variant s pravostranným řízením.

 Videa